Time To Interactive (TTI) ve SEO üzerindeki etkisi hakkında her şey

Bir web sitesi ne kadar hızlı olursa o kadar iyidir. Bir web sitesini hızlandırmanın bir yolu, diğer şeylerin yanı sıra Etkileşim Süresi hakkında bilgi toplamaktır. Etkileşim Süresi nedir ve web siteniz için ne kadar önemlidir? Bu sayfada size açıklıyoruz.

Etkileşime Geçme Zamanı Nedir?

Etkileşim Süresi (TTI), bir web sayfasının tamamen etkileşimli hale gelmesinin ne kadar sürdüğünü belirleyen bir ölçüm yöntemidir. Etkileşim Süresi ne kadar düşükse o kadar iyidir: en iyi sonuçları almak için web sitenizin mümkün olduğunca hızlı olması gerekir.

Time to Interactive nasıl çalışır?

Hız internette her şeydir. Bir web sitesinin yüklenmesi 3 saniyeden uzun sürerse web sitesi ziyaretçilerinin siteyi terk ettiğini biliyor muydunuz? 3 saniye çok azdır, ancak ziyaretçileri elde tutmak söz konusu olduğunda bu süreyi azaltmak çok maliyetlidir. Diğer şeylerin yanı sıra, Etkileşim Süresi web sitesi hızını ölçmeyi mümkün kılar.

Etkileşim Zamanı’nın web sitesi hızıyla ilgisi vardır: içeriğin görünürlüğü, bir web sitesinin etkileşiminden önceliklidir. Bunu yaparken kullanıcı deneyiminden ödün veriyor olabilirsiniz. İyi bir Etkileşim Süresine tamamen güvenmek bazen web sitesinin tamamen yüklenmiş gibi görünmesi, ancak kullanıcı olarak henüz hiçbir şey yapmanın mümkün olmaması anlamına gelir.

Etkileşime Geçme Zamanı _ Terimler Sözlüğü

Etkileşime Geçme Süresinin SEO Üzerindeki Etkisi

Etkileşime Geçme Süresi, bir web sitesinin veya sayfanın SEO’sunda kesinlikle önemli bir rol oynar. Bu, tüm sayfanın yüklenmesi için ne kadar zaman gerektiğini belirlemenin bir yoludur. Etkileşime Geçme Süresini iyileştirmek, arama motoru optimizasyonu da dahil olmak üzere potansiyel olarak çok şey sağlar. Yine de kullanıcı deneyiminin düşebileceğini unutmayın.

Benim tavsiyem

Web sitesinin mevcut Etkileşime Geçme Süresinin ne olduğunu kontrol etmenizi öneririz. Buna dayanarak değişiklik yapmak mümkündür. Diğer şeylerin yanı sıra, JavaScript’te TTI üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan ve SEO’yu da artıran bazı ayarlamalar mümkündür. Bir geliştirici veya programcı, yararlanmanız için ayarlamaları uygulamanıza yardımcı olacaktır!

Ayrıca Bakınız :   Google Search Console performans raporu rehberim
Bu yazı 267 defa görüntülendi.

Son Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2024

Yayım tarihi
SEO Nedir? olarak sınıflandırılmış